Hopa Hemşin Karadeniz Tulumu Halayı - Kejoo Beats

 
Sizler için yine Kejoo Beats kanalından mükemmel bir video paylaştık. Kejoo Beats kanalında paylaşılan bu karadeniz tulum videosu remixlenerek yeni bir hal almıştır.
 
Paylaşılan bu mükemmel videoada Kejoo Beats yeteneklerini konuşturmuş ve mükemmel altyapılar ile ortaya harika bir eser çıkarmıştır. Çektiği klip ile bu şarkısına mükemmel bir izlenebilirlik katan Kejoo Beats büyük isimlerle çalışmaya devam ediyor.
 
Karadeniz bölgesi zengin bir müzik mirasına ve çeşitli müzik ortamına sahiptir. Karadeniz bölgesinin müziği, Türk, Gürcü, Bulgar, Romen, Ermeni ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kültürel ve etnik geleneklerden etkilenir.

Geleneksel Karadeniz müziği türlerinin bazı örnekleri arasında, Türkiye'nin Doğu Karadeniz bölgesinden hızlı ve canlı bir dans müziği olan Horon; Türkiye ve Gürcistan'daki Lazlardan gelen ve kendine has bir söyleyiş tarzına sahip olan Laz müziği; ve Karadeniz bölgesinin Rumence konuşulan bölgelerinde popüler olan Rumen halk müziği.

Geleneksel müziğe ek olarak, Karadeniz bölgesinde pop ve rock'tan elektronik ve deneysel müziğe kadar değişen türlerde çağdaş müzik sahneleri de vardır. Bazı popüler çağdaş Karadeniz müzisyenleri ve grupları arasında Türkiye'den Burak King ve Tarkan, Romanya'dan Inna ve Bulgaristan'dan Balthazar ve Ivo Dimchev bulunmaktadır.

Genel olarak, Karadeniz bölgesi, geleneksel ve çağdaş müzikle ilgilenen herkes için keşfedilmeye değer, çeşitli ve canlı bir müzik ortamı sunar. 

Yorum Gönder

1 Yorumlar